21°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 55%

Вітер: 9 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

Понад 170 тисяч кам’янчан вже уклали декларації з лікарями

Як повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я України, починаючи з квітня усі заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, переходять на нову модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». За кожного пацієнта, який уклав декларацію з лікарем, медичний заклад отримуватиме 370 гривень. Пацієнти без декларацій державою не фінансуються. Проте це не значить, що людина не отримає первинну медичну допомогу.

«На сьогоднішній момент у нас із 241990 населення вже уклали декларацію з лікарем 170949 людей, що складає більше 71% від загальної кількості. Нам би хотілося, щоб цей процес йшов активніше. Але в первинній медичній допомозі ми нікому не відмовляємо, і якщо людина без декларації звернеться до лікаря первинної ланки, то вона отримає медичну допомогу. Також, якщо лікар влаштовує, їй запропонують укласти з ним декларацію. Якщо у лікаря вже набрана необхідна кількість пацієнтів згідно нормативних даних, тоді він запропонує прикріпитися до іншого фахівця», – зазначила начальник управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради Юлія Манаєнкова.

У Кам’янському багато лікарів уже набрали ліміт пацієнтів, затверджений Міністерством охорони здоров’я України. Зокрема, у сімейного лікаря має бути 1800 пацієнтів, у дільничного терапевта – 2000 пацієнтів і у дільничного педіатра – 900 дітей. Крім цього, кожному лікарю можна брати додатково до 10% від цієї кількості пацієнтів.

Кінцевих строків укладення декларації не встановлено. Проте, щоб мати змогу отримати повний перелік послуг у лікаря, оплачений Національною службою здоров’я, потрібно визначитися з лікарем та заключити з ним декларацію.

Детальну інформацію про медичні заклади та лікарів міста можна отримати онлайн в електронній медичній системі на сайті https://helsi.meна сайті міської ради за посиланням: http://kam.gov.ua/zdorove або ж у реєстратурі Центрів первинної медико-санітарної допомоги, що знаходяться в різних районах міста за адресами: вул. Січеславський шлях, 1, пр. Свободи, 20-А, бул. Будівельників, 23.

Джерело: Кам’янська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.