17°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 55%

Вітер: 16 km/h

USD 26.93   EUR 30.18
Новини 24

Працівники музеїв Кам’янського відзначають професійне свято

18 травня музейні працівники всього світу відзначають професійне свято – Міжнародний день музеїв. Активна діяльність культурних і освітніх осередків є вкрай важливою для розвитку будь-якого міста, й музеї Кам’янського є яскравим тому підтвердженням.

Як повідомили в департаменті з гуманітарних питань міської ради, в Кам’янському працюють 9 музеїв: музей історії міста та 8 громадських.

У культурному просторі Кам’янського особливе місце займає музей історії міста – історико-культурний центр, який налічує більше 89 тисяч одиниць збереження основних та науково-допоміжних фондів. Музей – це стаціонарна експозиція, яка відтворює історію міста від найдавніших часів до сьогодення. Колектив на чолі з директором Наталією Булановою щоденно акумулює спільні зусилля для роботи, показує приклад, як навіть у складній економічній ситуації можна стати флагманом серед музеїв країни.

Завжди відкриті двері народного музею історії ПАТ «Дніпровський меткомбінат» (директор Павло Янченко). Разом із традиційними екскурсіями у музеї втілюються нові форми роботи. Популярний серед мешканців міста й народний музей історії АТ «ДніпроАзот», що очолює Лариса Орлянська. Відвідувачі знайомляться з історією підприємства, династіями заводу, його видатними особистостями.

Любителям природи рідного краю варто завітати до народного міжшкільного екологічного музею (директор Антоніна Гаврилюк), який працює на базі Дитячого екологічного центру. Це унікальний, єдиний в Дніпропетровській області та Україні екологічний музей. Екомузей – дзеркало, в якому люди можуть бачити себе, набути знань про екологію краю, лабораторія з вивчення минулого і теперішнього стану довкілля, машина часу, в якій за лічені хвилини можна помандрувати в минуле тисячоліття.

Відповідно до викликів часу музеї змінюють свою роль у суспільстві. Народний музей історії Дніпровського державного технічного університету, музеї історії ПАТ «Дніпровський коксохімічний завод», індустріального коледжу, Придніпровського державного металургійного коледжу, музей Кам’янського вищого професійного училища, пов’язаний із життям та юністю видатного політичного діяча республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва, переосмислюють себе у прагненні стати більш інтерактивними, орієнтованими на аудиторію.

Департамент з гуманітарних питань вітає зі святом і зичить усім музейним працівникам міста успіхів, поповнень зібрань, розширення горизонтів наукових та професійних доробок. Нехай людяними стають експозиції, а ваш безцінний внесок у розвиток музейної справи зростає!

Останнє редагування Понеділок, 18 травня 2020 13:00

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.