18°C

Кам’янське

Rain

Вологість: 71%

Вітер: 20 km/h

USD 28.44   EUR 33.15
Новини 24

Президент підписав закон про валюту: що зміниться?

Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою закон про валюту, який лібералізує її обіг та вводить принцип «дозволено все, що не заборонено».

Як передає «УНІАН», закон був підписаний під час зустрічі з бізнесом у Києві. «Це ще одна наша перемога, і це ще один акт економічної свободи», – сказав Петро Порошенко. Представники бізнесу, присутні на зустрічі, в цілому висловили підтримку ухваленого закону.

Раніше Верховна Рада ухвалила в цілому Закон «Про валюту і валютні операції», який замінить застарілий декрет Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» 1993 року і передбачає принцип «дозволено все, що прямо не заборонено законом».

За інформацією Нацбанку, закон набуде чинності наступного дня після його опублікування і вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду, за шість з яких регулятор допрацює свої нормативно-правові акти та оприлюднить їх для завчасного ознайомлення.

Зокрема, за новим законом банки зможуть проводити валютні операції без додаткових ліцензій, бізнес – отримувати кредити у нерезидентів без їх реєстрації, а громадяни – інвестувати кошти за кордон без індивідуальних ліцензій НБУ.

Також закон скасує встановлений для бізнесу максимальний термін розрахунків за експортно-імпортними контрактами в межах 180 днів і санкції за порушення у вигляді штрафу в розмірі 100% суми операції та заборони на проведення зовнішньоекономічної діяльності.

Крім того, новий закон скасує валютний контроль дрібних розрахунків, залишивши тільки вже діючий фінансовий моніторинг операцій в сумі зі 150 тисяч гривень.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.