Parse error in downloaded data
USD 27.03   EUR 30.03
Новини 24

Президент запропонував свій варіант перейменування Дніпропетровщини

У Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект «Про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області)», передають «Українські національні новини».

Законопроектом пропонується змінити назву Дніпропетровської області на Дніпровську область.

У пояснювальній записці йдеться, що назва Дніпропетровської області містить згадку про Григорія Петровського (1878-1958) – партійного, більшовицького та радянського діяча, керівника революційного руху та голови ЦВК УРСР, одного з організаторів Голодомору 1932-1933 років.

Відповідно до законодавства, необхідність приведення назви географічного об’єкта у відповідність із вимогами закону про декомунізацію є підставою для перейменування географічних об’єктів. Також у записці наголошується: законодавством передбачено, що назви адміністративно-територіальних одиниць, як правило, повинні походити від найменування їх адміністративних центрів.

Постановою Верховної Ради України від 19 травня 2016 року обласний центр Дніпропетровськ було перейменовано на місто Дніпро. Оскільки назва Дніпропетровської області зафіксована у статі 133 Конституції України, таке перейменування потребує внесення зміни до Основного Закону.

Напередодні Верховна Рада не підтримала перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.