23°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 62%

Вітер: 16 km/h

USD 27.83   EUR 32.73
Новини 24

Про архітектурну спадщину міста говорили краєзнавці Кам’янського

Які стильові особливості має забудова міста шістдесятих – вісімдесятих років? Як впливали на тогочасну архітектуру соціально-політичні умови? Ці та інші питання обговорили днями на черговому засіданні краєзнавчого товариства «Кам’янське – Дніпродзержинськ» у Центральній міській бібліотеці імені Тараса Шевченка.

Свої зустрічі товариство проводить щомісяця протягом уже одинадцяти років. От і цього разу в читальному залі бібліотеки зібрались місцеві історики, працівники архіву, журналісти. Прийшли й пересічні мешканці, небайдужі до історії міста.

Із вступним словом виступила незмінний керівник краєзнавчого товариства, заступник директора Централізованої бібліотечної системи міста Тетяна Герасюта.

Бібліограф відділу електронної та бібліографічної інформації Тамара Шаламова презентувала календарі знаменних та пам’ятних дат – один із видів друкованої продукції міської бібліотеки.

Далі перейшли до основної частини засідання. Краєзнавець і дослідник історії міста Дмитро Кубанов виступив із масштабною доповіддю, у якій детально розглянув важливі об’єкти архітектури та містобудування – від кінця 50-х і до початку 90-х років. Це – палац «Хімік» та кінотеатр «Комсомолець», готелі «Олімпія» та «Зоря», Музей історії міста, клуб «Полум’яні зорі», кіноконцертний зал «Мир» та багато інших споруд.

Краєзнавець наголосив, що архітектурна спадщина тих часів є по-справжньому видатною, але недооціненою та загроженою – тим часом як за інших обставин вона могла стати справжньою візитівкою міста.

Останнє редагування Вівторок, 18 лютого 2020 10:26

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.