26°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 65%

Вітер: 5 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

Проблеми колишнього ПХЗ обговорили з представниками Єврокомісії

27 січня у Кам’янському відбулася нарада представників виконавчих органів міськради, державного підприємства «Бар’єр» та Європейської комісії. Обговорювали низку заходів на поліпшення екологічного стану міста. Зустріч очолив перший заступник міського голови Олександр Чернишов.

Основною темою була ситуація на майданчику колишнього Придніпровського хімічного заводу. Зокрема – виконання поточної програми Єврокомісії та заходів державної цільової екологічної програми, а також залучення Кам’янської міської ради до вирішення нагальних питань щодо цього підприємства.

«Час від часу ми зустрічаємося, аби дізнатися, що відбувається в місті та на ПХЗ. А також розповісти останні новини: що Європейська комісія від імені Євросоюзу робить або планує робити», – зазначив директор Спільного офісу підтримки Європейської комісії (JSO) Девід Корбетт.

Одним із кроків, здійснених за підтримки Єврокомісії, стала розробка та встановлення нової системи вентиляції у лабораторії. Це дозволить «Бар’єру» і концерну «Ядерне паливо» користуватися лабораторією для аналізу радіоактивності як у повітрі, так і в ґрунті.

Девід Корбетт висловив сподівання, що найближчим часом можна розпочати роботи у контрольованих зонах. Утім, для реалізації таких проєктів потрібні кошти, а підприємство «Бар’єр» на сьогодні має чималі борги одразу по декількох напрямах. Один із них – заборгованість перед містом за оренду землі.

«Заборгованість за землю, яка склалася на «Бар’єрі», за даними податкової становить 17 мільйонів. Вона повинна бути сплачена. Ця сума, приміром, зіставна з вартістю медикаментів, які ми протягом року купуємо для лікарень», – сказав перший заступник міського голови Олександр Чернишов.

Саме з таких коштів від підприємств Кам’янського формується фонд заробітних плат та фінансування потреб міста, зокрема оплата енергоносіїв. Тож ідея звільнити підприємство від виплат була відхилена. А ще, окрім 17-ти мільйонів місту, існує борг перед «Міськводоканалом», який становить близько 8 мільйонів гривень. 

Щоб прискорити вирішення проблеми із заборгованостей, це питання необхідно розбити на декілька блоків, наголошує директор департаменту екології та природних ресурсів міської ради Юрій Лисяк. А зважаючи, що «Бар’єр» – підприємство державне, до вирішення питань необхідно долучати й інші органи влади – зокрема Мінекології та облдержадміністрацію, адже зусиллями одного лише міста впоратися з поставленими завданнями буде вкрай складно.

Останнє редагування Вівторок, 28 січня 2020 16:33

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.