3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 95%

Вітер: 18 km/h

USD 24.77   EUR 27.23
Новини 24

Річку Дніпро чекає екологічна катастрофа: виживуть тільки карасі

Невибагливий карась може витіснити з Дніпра все аборигенні види риб, які звикли до чистої води. Про це повідомив іхтіолог Запорізької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Олександр Марченко, передає місцеве видання.

Він розповів, що зарегульованість Дніпра каскадом ГЕС, цвітіння води та її загальне погіршення, звісно, негативно впливає на рибу.

«Проблему цвітіння води почали вирішувати запуском у річку так званих біологічних меліораторів – товстолобика білого та білого амура. Але вони тільки частково можуть вирішити проблему, – каже експерт-іхтіолог. – Адже забруднення стоків сягає вже таких вершин, що біологічні меліоратори не здатні впоратися. Тільки до 15 відсотків зелених водоростей вони можуть переробити в процесі своєї життєдіяльності. А все інше потрібно вирішувати комплексом інших заходів, щоб досягти очищення води. І вирішувати це на державному рівні».

Біологічні меліоратори виконують ще й іншу функцію. Знищуючи зелені водорості, вони допомагають аборигенним видам риб, більш вимогливим до якості води. Після знищення водоростей зростає вміст кисню у воді.

Є ще одна проблема – скорочення видового складу риб у Дніпрі. Ще кількадесят років тому зустріти в Дніпрі карася сріблястого було не так-то просто. Зараз же це основний мешканець річки. А причина в тому, що цей вид невибагливий і прекрасно себе почуває навіть у воді поганої якості.

«Якщо так триватиме, то років через 25 у нас буде жахлива картина, – спрогнозував біолог. – Перш за все, за видовим складом Дніпра. Карась витіснить усіх. А в Дніпрі живе 90 відсотків усього видового складу риб України».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.