4°C

Кам’янське

Зливи

Вологість: 97%

Вітер: 26 km/h

USD 24.53   EUR 26.56
Новини 24

Розпочався різдвяний піст

28 листопада у православних християн починається Різдвяний піст, який триває 40 днів і завершиться 7 січня - у свято Різдва Христового.

У порівнянні з Великим постом, Різдвяний піст вважається нестрогим - можна їсти варену їжу з олією, а також рибу і вино.

Якщо немає свят, то в понеділок, середу і п’ятницю можна вживати рослинну їжу без олії, а у вівторок і четвер - з олією, у суботу ж і неділю - аж до 2 січня - до них додається риба.

Крім того, риба дозволяється й у великі свята - Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), День Миколи Чудотворця (19 грудня), а також в дні пам'яті деяких святих - апостолів Матвія (29 листопада), Андрія Первозванного (13 грудня) і князя Олександра Невського (6 грудня).

Суворість посту посилюється в останній тиждень перед Різдвом, максимально строгий піст припадає на Святвечір - 6 січня.

Завершується Різдвяний піст після настання темряви або появи на небі першої зірки, яка символізує зірку, що зійшла над Віфлеємом у момент народження Ісуса.

Особливості Різдвяного посту

Є низка обставин, які дозволяють людині послаблювати пост. Це хвороба, важка фізична праця, похилий вік або подорож. Також, від посту звільняються вагітні жінки та малі діти.

В піст не можна вживати міцні алкогольні напої (горілка, коньяк і т.п.). Тільки в суботу та неділю, а також на свята дозволяється випити трохи вина.

Під час посту заборонено вінчання, проте хрещення дітей проводиться незалежно від посади.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.