21°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 59%

Вітер: 22 km/h

USD 26.88   EUR 30.18
Новини 24

Що робити мешканцям Дніпропетровщини, які повертаються з-за кордону?

Повернулися з-за кордону? Обов’язково повідомте про це свого сімейного лікаря чи зателефонуйте на «гарячу лінію» обласного штабу протидії коронавірусу. Далі – протягом двох тижнів уникайте контактів з іншими та слідкуйте за самопочуттям. Про правильний алгоритм дій розповів директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валерій Сердюк.

«Нині мешканці Дніпропетровщини повертаються додому з країн, де «вирує» коронавірус. Але ми робимо усе можливе, щоб не допустити поширення інфекції в області. Усіх, хто у найближчий час приїжджає з-за кордону, закликаємо бути свідомими та не наражати на можливу небезпеку інших. Перш за все, вкрай важливо дотримуватися режиму самоізоляції. Обов’язково стежити за своїм самопочуттям і про будь-яке погіршення стану – інформувати сімейного лікаря або викликати екстрені служби допомоги», – зазначив директор департаменту.

Тих, кого повертають в область централізованими групами, зустрічатимуть бригади медиків у захисних костюмах. Людей перевіряють на наявність симптомів грипу, вимірюють температуру та роблять експрес-тест на COVID-19. У разі потреби – відправлять до госпітальної бази на обстеження.

Якщо симптомів захворювання немає, вони протягом двох тижнів перебуватимуть удома на самоізоляції. Повернувшись додому, слід стати на облік сімейного лікаря.

Мешканці Дніпропетровщини, що вже повернулися або мають намір приїхати з інших країн самостійно, можуть звернутися на телефон «гарячої лінії» – 0 800 500 474. Їм допоможуть пройти медичну діагностику та організувати режим самоізоляції. Також обов’язково повідомити про приїзд свого сімейного лікаря.

Нині на Дніпропетровщині – три підтверджені випадки коронавірусу.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.