13°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 74%

Вітер: 18 km/h

USD 26.88   EUR 30.18
Новини 24

Що таке «Halloween»?

Чи замислювалися ви, що ж це за свято Хеллоуїн? Що відзначається в цей день і звідки взялися ритуали і традиції? Навіщо дорослі і діти вбираються в різні костюми і лякають один одного? Якщо ви нічого не знаєте про це свято, то в цій статті обов’язково знайдете багато нового і цікавого для себе.

Коріння цього дивного свята починаються з часів дохристиянської доби. Племена кельтів, які проживали на території Англії, Ірландії та Північної Франції, ділили рік на дві частини - зиму і літо. 31 жовтня вважалося у них останнім днем ​​року. Цей день також означав закінчення збору врожаю і перехід на новий - зимовий сезон.

Святкування Нового року відбувалося в вночі на перше листопада. У цю ніч за стародавнім повір'ям кельтів світи живих і мертвих відкривали свої двері, і мешканці потойбічного світу пробиралися на землю. Кельти називали цю ніч Самайн або Самхейн. Для того, щоб не стати жертвами духів і привидів, кельти гасили в своїх будинках вогонь, надягали на себе звірині шкури, щоб відлякувати непроханих прибульців. На вулиці біля будинків залишалися частування для духів, а сам народ збирався біля вогнищ, які розпалювали жерці друїди, і приносили у жертву тварин. Після жертвопринесення люди брали священний вогонь, щоб внести його до себе в будинок. Символом свята була гарбуз. Він не тільки означав закінчення літа і збору врожаю, а й відлякував злих духів священним вогнем, який запалювався всередині неї.

Ця традиція передавалася з покоління в покоління аж до першого століття н.е. Після вторгнення римлян, кельти, що живуть на островах Британії та Ірландії, були змушені відмовитися від більшості язичницьких обрядів і звичаїв та прийняти християнську віру. Однак народ пам'ятав про Самхейна і передавав розповіді про нього своїм нащадкам.

Згідно з наказом Папи Григорія III в дев'ятому столітті свято День всіх святих був перенесений на перше листопада. Цим, християнська церква хотіла викорінити язичницькі традиції, проте сталося навпаки - Самайн почав святкуватися знову. Передсвяткова ніч, староанглійскою мовою, звучала як All Hallows Even (Вечір всіх святих), або скорочено - Hallowe'en, ще коротше - Halloween. Так і з'явилася сучасна назва цього свята.

Свято Хеллоуїн відзначається досі за традиціями Самхейна. Цієї ночі люди надягають різні костюми, влаштовують маскаради та конкурси. Головним символом свята, як і століття тому, залишається страхітливого вигляду гарбузова голова із запаленою свічкою. Цієї ночі діти стукають у будинки і кричать: «Частуй або пошкодуєш!». Для того, щоб захиститися від цих маленьких «злих демонів», слід пригостити їх солодощами, що є свого роду жертвою. Інакше їх справжні побратими по "легіону нечистих" цілком можуть жорстоко пожартувати над вами.

 

джерело

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.