10°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 36%

Вітер: 20 km/h

USD 28.53   EUR 31.38
Новини 24

Що треба знати про основні умови призначення та перерахунку пенсії?

22 жовтня у Дніпрі в прес-центрі «Громадська платформа» відбулась прес-конференція на тему «Пенсійна реформа в Україні: нові вимоги, очікування, пенсійний вік і страховий стаж».

За словами заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталії Корнійчук, перше, що впливає на виплати – вік. До жовтня 2011 року жінки мали право на призначення пенсії в 55 років, а чоловіки – у 60. Після цього періоду відбувається поступове підвищення віку для громадянок.

«На сьогоднішній день жінки мають право на призначення пенсії у віці 59 років. Це ті жінки, які народилися в період з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року. Уже ті жінки, які народилися в період з 1 жовтня 1960 року і по 31 березня 1961 року будуть мати право на призначення пенсії в 59 років і 6 місяців», – розповіла Наталія Корнійчук.

Якщо жінка народилась пізніше від вказаних спікером років, зможе отримувати пенсію, починаючи з 60 років. Щодо чоловіків пенсійний вік не змінювався: як раніше – також при досягненні шістдесяти років.

Наразі розмір забезпечення людей поважного віку різний. Мінімальне отримання – 1564 гривні, максимальне – 15640 гривень. Середній же розмір пенсії – 3435 гривень. Наталія Корнійчук зазначає, що на обсяг виплат впливає ще декілька критеріїв. Серед них – страховий стаж, необхідний рівень якого щорічно зростатиме до 2028 року. А також зарплатня «у конверті».

«Це ще 2 показники. Це середня заробітна плата по Україні, з якої обчислюється розмір пенсії, і заробітна плата конкретного працівника. Чим більша заробітна плата, тим буде більший коефіцієнт заробітної плати. І це впливає саме на розмір пенсії», – зазначила заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Тому спеціалісти попереджають: «сіра» зарплата ніяк не вплине на майбутнє.

У Дніпропетровській області загальна кількість пенсіонерів сягає 950 тисяч осіб. З них 200 тисяч – працюють.

Останнє редагування Четвер, 24 жовтня 2019 17:06

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.