5°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 46%

Вітер: 9 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

Середньодніпровська ГЕС збільшує свої виробничі потужності

На Середньодніпровській ГЕС вже реконструйовано шість із восьми гідроагрегатів. Реконструкція дала змогу досягнути збільшення терміну служби обладнання, що дозволить підвищити коефіцієнт корисної дії, усунути можливі негативні наслідки для екології басейну річки Дніпра та суттєво збільшити діапазон регулювання. Про це повідомили в ПрАТ «Укргідроенерго».

На початку 2019 року на ГЕС завершено реконструкцію маслонапірної установки 2-го блоку, до складу якого входять 3-й та 4-й гідроагрегати. Крім того, оновлено систему технічного водопостачання на цих агрегатах, замінено всі засувки та мінімізовано можливість протікання трубопроводів, що значно підвищило надійність експлуатації системи.

Цьогоріч на станції також проведено ремонт трансформаторної підстанції будівлі управління та завершено реконструкцію електричного захисту ліній електропередачі. Уже розпочато реконструкцію 2-го гідроагрегату та виконуються роботи з оновлення гідротехнічних споруд і основного обладнання.

Середньодніпровська ГЕС є четвертою сходинкою Дніпровського каскаду, в результаті спорудження якої утворилося Кам’янське водосховище. В кінці листопада 1963 року на ГЕС було поступово введено в дію перший з 8 агрегатів, а в грудні перша гідротурбіна дала струм. На повну потужність Середньодніпровська ГЕС почала працювати на початку вересня 1966 року.

8 гідроагрегатів ГЕС мають гідротурбіни поворотно-лопатевого типу, які розраховані на 13 метрів напору води, діаметром 9,3 м, а вага одного робочого колеса складає майже 192 т. Цікаво, що робочі колеса станції є найбільшими в Україні.

На сьогодні встановлена потужність філії складає 388 МВт, а завдяки проведеній реконструкції потужність кожного гідроагрегату збільшена на 6 МВт. Середньорічне виробництво електроенергії станцією становить близько 1,2 млрд КВт*год. Загалом, Середньодніпровська ГЕС бере участь у покритті піків графіку навантаження та забезпечує енергетичну стабільність України.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.