22°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 69%

Вітер: 11 km/h

USD 27.83   EUR 32.73
Новини 24

Штраф за непристібнутий пасок безпеки хочуть підняти до 510 гривень

У вівторок, 4 червня, у порядку денному Верховної Ради стоїть розгляд у першому читанні законопроекту №10131 про підвищення штрафів за ігнорування пасків безпеки до 510 гривень. Про це повідомляє «Авто 24».

Центр демократії та верховенства права як ініціатор законопроекту закликає депутатів підтримати законопроект та врятувати життя сотням українців.

Основною метою законопроекту є формування стійкої звички пристібатись в авто на будь-якому місці, а як наслідок, порятунок життів. Адже пристебнутий ремінь – найефективніший спосіб зберегти життя в аварії.

Сьогодні штраф за ігнорування паска безпеки складає 51 гривню і не змінювався останні 20 років. Це найнижчий штраф за ігнорування ременя безпеки в Європі. Автори законопроекту пропонують посилити покарання та встановити штраф 510 гривень.

Даний законопроект був зареєстрований у парламенті 6 березня цього року. Його авторами стали 20 народних депутатів. Ініціатори зазначають, що підвищення штрафу безпосередньо вплине на безпеку водіїв та пасажирів, оскільки, за даними ВООЗ, ремені можуть врятувати 50% учасників смертельних ДТП та захистити потерпілих від тяжких травм.

Зазначається, що в Україні лише 23% водіїв пристібаються пасками безпеки. Такі дані були отримані у результаті дослідження, проведеного восени 2018 року ГО «Vision Zero» і Центром демократії та верховенства права в рамках кампанії «За безпечні дороги». Це найнижчий показник серед країн Європи.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.