17°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 65%

Вітер: 11 km/h

USD 27.74   EUR 33.63
Новини 24

Штучні ялинки шкодять довкіллю більше за живі, – дослідження

За розрахунками британської організації Carbon Trust, виробництво однієї штучної ялинки в середньому продукує 40 кг викидів вуглекислого газу (CO2), передає видання «Тексти».

Штучні ялинки здебільшого виготовляють у Китаї, а тому до цієї цифри варто додати викиди, що утворюються під час транспортування морем, залізницею чи літаками. Окрім цього, виробництво товарів із пластику споживає великий об’єм води і продукує токсичні відходи.

Переважну більшість живих ялинок не вирубують у лісі, а вирощують на спеціальних плантаціях. До товарного вигляду новорічні деревця дозрівають від шести до восьми років.

Згідно з розрахунками Carbon Trust, жива ялинка заввишки до стелі, що гниє на сміттєвому полігоні, вивільняє в атмосферу близько 16 кг CO2. Проте, якщо спалити її у промисловій печі або переробити на щепу чи мульчу, тобто подрібнене дерево, то кількість викидів можна скоротити всього до 3,5 кг CO2.

Таким чином, враховуючи транспортування, вуглецевий слід штучної ялинки більший, аніж у живої, яка поїде на звалище. Однією штучною ялинкою потрібно користуватися щонайменше п’ять, а часто й десять років, щоб його мінімізувати. Єдиним вагомим аргументом проти використання живих ялинок може бути їхнє браконьєрське походження.

Останнє редагування Середа, 16 грудня 2020 16:27

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.