2°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 63%

Вітер: 25 km/h

USD 28.53   EUR 31.58
Новини 24

Скільки літрів бензину можна купити на одну зарплату?

Щоб вирахувати цю величину, дослідники визначили вартість пального та середню зарплату в 115 країнах світу. Про це повідомляє «Авто 24».

Як виявилося в результаті дослідження, не завжди в країні, де видобувають багато нафти, населення може купити її за безцінь.

Наприклад, у Таджикистані, незважаючи на відносну дешевизну одного літра АІ-95 ($ 0,81), рівень середньої зарплати настільки невисокий, що на ці гроші можна дозволити собі купити лише 130 літрів бензину.

В Україні при ціні за літр $ 1,09 середньостатистичний громадянин може придбати 258 літрів. Подібна ситуація спостерігається в сусідній Молдові.

Реальне лідерство в цьому рейтингу утримують країни Перської затоки. У Катарі, Кувейті і ОАЕ ціни на бензин відрізняються на один цент, а на середню зарплату можна купити від 4900 до 6500 літрів палива. У сусідній Саудівській Аравії цей показник дещо гірший – всього 3300 літрів.

Присутність у топі США, Австралії, Канади легко пояснити не тільки рівнем зарплат, але й об'ємом їх видобутку нафти. А ось «нішеві» Швейцарія і Люксембург (3300 і 2800 літрів) виділяються одним тільки рівнем доходу населення. Хоча і бензин тут дешевший, у порівнянні з Норвегією, Ісландією або Нідерландами.

У країнах Південного Кавказу та в Прикаспійському регіоні цифри значно кращі. Наприклад, у Вірменії та Азербайджані в доларовому еквіваленті ціни на АІ-95 однакові (88 центів), що дає можливість придбати 335 і 354 літри бензину відповідно. Ще кращий результат тут показує Грузія. Середньомісячної зарплати тут вистачить на 434 літри.

Із країн Східної Європи в лідери вибиваються Естонія і Литва. Бензин у країнах Балтії за нашими мірками дорогий, але за їхні єврозарплати можна купити понад 840 літрів пального. У Польщі та Чехії – понад 700 літрів.

Щоб дізнатися показник можливості купівлі пального на одну зарплату в інших країнах, перейдіть на інтерактивну карту.

Останнє редагування Понеділок, 08 липня 2019 11:29

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.