14°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 50%

Вітер: 18 km/h

USD 28.13   EUR 33.83
Новини 24

Собор Паризької Богоматері може отримати новий шпиль із сучасним дизайном

Дизайн даху і шпилю Собору Паризької Богоматері, «відповідні технологіям і запитам сучасності», визначать на міжнародному архітектурному конкурсі, повідомляє «The Guardian».

Шпиль, знищений під час сильної пожежі 15 квітня, було створено у XIX столітті під час реставрації, яку провів реставратор середньовічних пам’яток архітектури Ежен Віолле-ле-Дюк.

«Міжнародний конкурс дасть відповідь на питання, чи варто взагалі відновлювати шпиль у тому вигляді, яким його спроектував Віолле-ле-Дюк. Або ж, як це часто буває з еволюцією спадщини, варто звести цілком новий шпиль. У будь-якому разі, це значна історична відповідальність», – заявив прем’єр-міністр Франції Едуар Філіпп.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Собор Паризької Богоматері буде відбудовано протягом п’яти років. Зведення Нотр-Даму розпочалося в середині ХІІ століття і тривало 200 років.

Внаслідок пожежі обрушилося дві третини даху, але збереглася основна конструкція, зокрема башти, прикрашений барельєфами фасад, вітражі та «рози».

Однією з головних небезпек пожежі був розплавлений свинець, з якого зроблено черепицю і вітражні конструкції, як пояснює художник Александр Шуйський. Розплавлений свинець міг би зруйнувати всю основу споруди, і саме тому пожежні не лили воду на палаючий дах, а годинами охолоджували стіни.

Наразі на реконструкцію собору зібрано близько мільярда євро від різних благодійників.

Джерело: «Хмарочос»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.