14°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 29%

Вітер: 12 km/h

USD 27.43   EUR 29.63
Новини 24

Сьогодні в Україні – день національної жалоби

9 січня в Україні оголошено днем національної жалоби. Про це повідомив у своєму зверненні Президент України Володимир Зеленський у зв’язку з катастрофою пасажирського літака української авіакомпанії в Ірані, що сталася напередодні.

Він висловив співчуття родичам і близьким одинадцяти загиблих громадян України та родинам інших загиблих, серед яких – громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії.

Президент запевнив, що для встановлення причин катастрофи буде проведено детальне й незалежне розслідування відповідно до норм міжнародного права.

До Ірану в складі пошуково-рятувальної групи вже прибули 45 українських фахівців, зокрема з Державної авіаційної служби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та представники авіакомпанії МАУ. Очікується, що всі вони будуть включені до роботи комісії, зокрема до розшифровки записів «чорних скриньок». У разі необхідності до складу комісії можуть залучатися й інші необхідні експерти, які також прибули до Тегерана.

Крім цього, в Україні буде проведено позапланові та повні перевірки стану безпеки польотів МАУ та інших вітчизняних авіакомпаній.

Наостанок Володимир Зеленський закликав усіх утриматися від маніпуляцій, спекуляцій, теорій змови, поспішних категоричних оцінок і неперевірених версій.

«А ще ця страшна історія повинна навчити всіх нас – і кожного громадянина України, і кожного світового лідера – цінувати людські життя. І робити це до того, як вони так стрімко й болюче обриваються», – зазначив Володимир Зеленський.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.