1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 94%

Вітер: 7 km/h

USD 24.62   EUR 27.18
Новини 24

Сьогодні в Україні – останній день обігу дрібних монет

Із 1 жовтня монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні. З вівторка їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обігу.

Водночас, як повідомили в НБУ, громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років:

- протягом першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;

- протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Крім того, розпочнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться у готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг, і поступово їх ставатиме все менше.

Джерело: «Главком»

Останнє редагування Понеділок, 30 вересня 2019 10:16

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.