16°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 36%

Вітер: 7 km/h

USD 27.58   EUR 29.98
Новини 24

Старий Новий рік: історія та традиції свята

У ніч із 13 на 14 січня святкують Старий Новий рік. Ця дата з’явилася в Україні у 1918 році – після переходу з юліанського календаря на григоріанський, за яким на той час уся Європа жила вже кілька століть. Через це всі свята були перенесені на 13 днів.

До переходу на григоріанське літочислення цього дня відзначали Василів день, або Щедрий вечір. Саме звідси й пішли традиції святкування Старого Нового року.

Споконвіку на Старий Новий рік було прийнято накривати пишний і щедрий стіл, звідси походить інша назва свята – Щедрий вечір. Вважається, що чим багатшим буде стіл, тим більше благ господар отримає в наступному році.

Увечері 13 січня дівчата ходили по хатах і щедрували, вітали усіх зі святом та бажали здоров’я й достатку. А зранку 14 січня хлопчики-посівальники відвідували домівки родичів, сусідів і знайомих, засипаючи їх зерном. Зерно посівальників не можна було вимітати до заходу сонця.

Посівальникам віддячували гостинцями, пізніше їм почали давати гроші. Також вважалося, що першим 14 січня в оселю повинен заходити чоловік – тоді буде і хороший урожай, і худоба здорова, і в хаті лад.

Джерело: УНІАН

Останнє редагування П'ятниця, 11 січня 2019 10:34

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.