13°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 22 km/h

USD 27.08   EUR 29.98
Новини 24

Суд у Нідерландах не зміг вирішити долю скіфського золота

Апеляційний суд Амстердама просить додаткову інформацію щодо спору України та музеїв Криму через так зване скіфське золото. Планується, що остаточне рішення суд може винести через 6–9 місяців, передає «24 канал».

У прес-релізі суду повідомляється, що сторони представили свої думки з поясненнями і думками експертів, але Апеляційному суду необхідна додаткова інформація. До моменту винесення остаточного рішення золото продовжує залишатись в музеї Аллард Пірсона.

«Скіфське золото» – колекція експонатів одного київського та чотирьох кримських музеїв. Її вивезли на виставку до Європи у лютому 2014 року, ще до початку анексії Криму Росією.

Виставка відбулась у німецькому Бонні, а потім перемістилась до Амстердама. Після завершення виставки 19 експонатів київського Музею історичних коштовностей повернули. Решта – стала предметом суперечки між Україною та Росією.

Серед експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, коштовне каміння та мечі стародавніх греків та скіфів. Загальна страхова вартість 565 експонатів (2111 музейних предметів) – більше 1,4 млн євро.

Кримські музеї, які наразі підпорядковуються російській владі, вимагали від Нідерландів повернути експонати їм. Проти цього виступила українська сторона. Зважаючи на те, що скарби належать не конкретним музеям, а музейному фонду України, нідерландська сторона відмовилася повертати їх взагалі та передала справу до суду.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.