19°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 55%

Вітер: 9 km/h

USD 27.89   EUR 33.04
Новини 24

Світ відзначає День святого Валентина: історія та традиції свята

14 лютого відзначається День Святого Валентина, або День усіх закоханих – свято романтики, кохання та ніжності. Цього дня прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки.

Історія походження Дня Святого Валентина пов'язана з кількома легендами. Відповідно до однієї з них, римський імператор Клавдій II видав указ про заборону одруження під час військової служби. Всупереч указу молодий священик Валентин нібито таємно вінчав закоханих. Коли імператор дізнався про це, то засудив Валентина до смертної кари. За непокору правителю священику відрубали голову.

Якщо вірити іншій легенді, то День Святого Валентина виник як пам'ять про римського патриція Валентина, який був таємним християнином і звертав у нову віру своїх слуг. Після того, як він провів обряд вінчання для двох із них, всі троє були затримані вартою. Як представник вищого класу, Валентин міг уникнути кари, але його слуги такого привілею не мали. Але несподівано для всіх він переконав варту відпустити слуг взамін на власне життя.

Достовірно ні про першого, ні про другого Валентина нічого не відомо. Кого саме з мучеників на ім'я Валентин було зараховано до лику святих, сказати точно вже неможливо. Однак легенди про Святого Валентина живуть в думках і серцях людей вже декілька століть, а свято всіх закоханих дарує моменти щастя і допомагає відкривати справжні почуття.

Вважається, що в Західній Європі День Святого Валентина став широко відзначатися з XIII століття, в США – з 1777 року. В Україні 14 лютого як день всіх закоханих – свято відносно нове, але досить популярне і масове.

Як і на будь-яке інше свято, на День Святого Валентина прийнято дарувати подарунки, сувеніри і «валентинки». Вони можуть бути як підписаними, так і анонімними.

В Італії на 14 лютого в основному дарують солодощі. У Франції прийнято дарувати дорогоцінні прикраси і писати любовні вірші. Британці можуть посилати чуттєві зізнання не тільки коханим та близьким людям, але й домашнім тваринам. Чуттєві іспанці нерідко відправляють ніжні послання за допомогою поштових голубів. Американці на День святого Валентина вітають не тільки коханих, а й усіх друзів та близьких.

Німці зрадили романтичним традиціям. У них святий Валентин – перш за все, покровитель психічно хворих. Саме тому цього дня всі психіатричні лікарні прикрашають червоними стрічками.

Голландці дотримуються того принципу, що 14 лютого жінка може сама зробити пропозицію чоловіку. Однак якщо він відмовиться, то зобов’язаний подарувати їй шовкове плаття. А собі, в такому випадку, купує шовкову шнурівку з сердечком.

Джерело: glavcom.ua

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.