2°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 19 km/h

USD 28.13   EUR 34.08
Новини 24

Тариф на тепло безпосередньо залежить від ціни природного газу

10 січня жителі Кам’янського провели мітинг. Кам’янчани перекрили центральні вулиці міста, створивши пробки в самому центрі. Причиною послужили високі тарифи на електроенергію, на тепло і на газ, оскільки НАК «Нафтогаз» постійно підвищує вартість газу, від чого страждає все населення України. Подібні акції пройшли у багатьох містах країни.

Як уже повідомлялося, причини підвищення тарифу на опалення пов’язані з тим, що в Україні постійно підвищується ціна на газ, а ціна на природний газ формує понад 50% тарифу на опалення.

Опалювальний сезон у Кам’янському розпочали з жовтневої ціни на газ – 4 075 гривень за тисячу кубів газу, і з цією ціною пропрацювали весь листопад і грудень. Притому що в листопаді ціна була вже 6 450 гривень за тисячу кубів, а в грудні – 7 323 гривні.

Тобто, фактично піднявши ціну на тепло з 1 січня 2021 року, місто включило туди ціну на газ 6 450 гривень за тисячу кубів за листопад. Але ця вартість вже є збитковою, оскільки в листопаді НАК «Нафтогаз України» підняв ціну газу до 7 323 грн, а в січні планує зробити 8 350 грн. І при цьому міська влада коректувала тариф тільки за ціною на газ, навіть незважаючи на зростання прожиткового мінімуму для працюючих осіб, мінімальної зарплати та інших складових тарифу.

Сьогодні тариф на теплову енергію для населення правого берега становить 1935,34 грн/Гкал (з ПДВ). Для лівого берега – 1933,28 грн/Гкал (з ПДВ).

Для порівняння, тарифи по деяких теплопостачальних підприємствах області становлять:

- КП «Павлоградтеплоенерго» – 2213,99 грн/Гкал.

- КП ТМ «Криворіжтепломережа» – 1998,42 грн/Гкал.

Тарифи на теплову енергію для населення в Кам’янському є середніми по області та по Україні.

«Всі ми розуміємо обурення людей та їх протест проти зростання цін на комунальні послуги. Практично щороку, особливо в зимовий період, в Україні дорожчає газ і електроенергія. Сьогодні ринок працює за принципом – чим вищий попит, тим дорожча пропозиція. На жаль, у цій ситуації від міста мало що залежить. Так само, як і населення, ми є заручниками ситуації. Фактично, після останнього коригування тарифу, теплопостачальні підприємства все одно працюють у збиток, оскільки вартість природного газу знову підвищили. Не переглядаючи тариф, місто ризикує зовсім залишитися без тепла», – сказав перший заступник Кам’янського міського голови Олександр Чернишов.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.