11°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 33%

Вітер: 16 km/h

USD 28.08   EUR 33.38
Новини 24

Термомодернізацію 17 будівель бюджетних закладів проведуть у Кам’янському

Кам’янське бере участь в Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України, яка фінансується Європейським інвестиційним банком. За результатами проведених 3 етапів конкурсного відбору місто обрано для реалізації інфраструктурних проєктів, серед яких проєкт «Реконструкція (термомодернізація) будівель закладів освіти, науки та спорту, закладів охорони здоров’я м. Кам’янське». Про це повідомили в департаменті економічного розвитку міської ради.

Проєктом передбачено утеплення будівель та реконструкція інженерних мереж об’єктів бюджетної сфери: дитячих садків, загальноосвітніх та спортивних закладів.

Для підготовки проєктних документів із термомодернізації будівель в січні 2019 року місто отримало грант від Фінсько-українського трастового фонду (Finland Ukraine Trust Fund) у розмірі до 120 тис грн.

Фонд забезпечує грантове фінансування для проєктів у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики. Фонд фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндської республіки, а його управління здійснюється Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО.

Для роботи над проєктом Фондом та НЕФКО було залучено компанію «Nomine Consult UAB». Технічними консультантами «Nomine Consult UAB» розроблено інвестиційне техніко-економічне обґрунтування проєкту «Реконструкція (термомодернізація) будівель закладів освіти, науки та спорту, закладів охорони здоров’я та спорту у м. Кам’янське».

Робота над проєктом відбувалася в безпосередньому тісному контакті між «Nomine Consult UAB» та Кам’янською міською радою. Було проведено декілька зустрічей в Кам’янському та Києві за участю представників міської ради, НЕФКО, ЄІБ та «Nomine Consult UAB», проводилися відеоконференції та консультації в режимі онлайн з розробниками проєктної документації та спеціалістами структурних підрозділів міської ради, в управлінні яких перебувають бюджетні будівлі.

Під час розробки проєктних документів спеціалістами «Nomine Consult UAB» було проведено детальний аналіз споживання енергетичних ресурсів кожним бюджетним закладом, виконано погодинне енергетичне моделювання будівель для оцінки внутрішнього комфорту приміщень кожної групи будівель (лікарня, школа та дитячий садок). За результатами проведеної роботи було запропоновано перелік технічних заходів, які необхідно впровадити для досягнення енергоефективності, а також обрано 17 будівель для першочергового виконання робіт.

27 серпня в онлайн-форматі відбулась презентація результатів роботи «Nomine Consult UAB» та інвестиційного техніко-економічного обґрунтування.

Розроблена документація надає можливість перейти до подальших кроків впровадження проєкту «Реконструкція (термомодернізація) будівель закладів освіти, науки та спорту, закладів охорони здоров’я та спорту у м. Кам’янське», провести процедури тендерних закупівель та вже у 2021 році розпочати будівельні роботи.

Місто висловлює подяку головному інвестиційному раднику НЕФКО в Україні Юлії Шевчук, керівнику групи Фінсько-українського трастового фонду Андрію Левконюку та керуючому директору «Nomine Consult UAB» Гінтвіле Швербліте за продуктивну співпрацю в напрямку підвищення енергоефективності бюджетної сфери міста та покращення рівня комфортабельності в комунальних установах та закладах.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.