2°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 99%

Вітер: 13 km/h

USD 28.73   EUR 34.4
Новини 24

Третя спроба позбутися бюсту Брежнєва

На сайті єдиної системи місцевих петицій 7 серпня розпочали збір підписів щодо знесення бюсту Л. Брежнєва, генерального секретаря ЦК КПРС, 4 рази нагородженого орденом «Герой Радянського Союзу». Вимогу підкріпляють Законом «Про засудження комуністичного та нацiонал-соцiалiстичного, тоталiтарних режимiв в Украïнi та заборону пропаганди ïхньоï символiки". 

Пам'ятник не внесено до реєстру нерухомих пам'яток історії та підпадає під закон про декомунізацію ті відповідно демонтаж, стверджують автори петиції.

Керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович підтвердив, що бюст Брежнєва не може бути винятком і потрапляє під демонтаж.

"Є всі підстави для громадськості подавати в суд за невиконання закону про декомунізацію на керівництво міста. Таких прецедентів більше немає, це унікальна історія", - сказав В'ятрович, пише newsmir.info.

Відзначимо, взимку 2017 року міськрада Кам'янського виділила бюджетні гроші на ремонт бюста Брежнєву. У 2016 році було вирішено вирішено музеїфіцікувати цей бюст.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.