36°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 17%

Вітер: 7 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

Цього року почесними донорами стали вже 55 мешканців Дніпропетровщини

Цьогоріч 55 мешканцям області присвоїли звання «Почесний донор України». Такий статус отримали ті, хто за своє життя понад 40 разів здав кров або більше 60 – плазму. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Нині на Дніпропетровщині – понад 8,8 тис. почесних донорів. З них 55 отримали це звання цьогоріч. Дякую мешканцям області, які щодня допомагають лікарям рятувати життя пацієнтів», – сказала головний лікар Обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

Почесне звання передбачає пільги, додала Антоніна Сердюк. Це надбавка у 10% від прожиткового мінімуму до пенсії, право на безкоштовне зубопротезування та 50-відсоткову знижку на ліки за пільговими рецептами. А ще – позачергові путівки на оздоровлення.

Донором може стати будь-який повнолітній громадянин України, який не має медичних протипоказань. Для цього потрібно прийти з паспортом та ідентифікаційним кодом до найближчого пункту здачі крові. У Кам’янському він розташований за адресою: вулиця Інститутська, 6.

 

Загалом на Дніпропетровщині мешкають понад 54 тисячі донорів. Серед них – 8,8 тис. почесних, 24 – заслужених. А ще – один Герой України, який ділився кров’ю понад півтисячі разів, – Володимир Ніколаєв.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.