14°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 47%

Вітер: 18 km/h

USD 28.13   EUR 33.83
Новини 24

У Дніпрі почали облік культурної спадщини радянського періоду

Десятки радянських мозаїк, вітражів, рельєфів та об’єктів архітектури у Дніпрі могли б бути пам’ятками та охоронятися законом. Але офіційно їх ніколи не пропонували внести до реєстру пам’яток. Тож  управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради починає дослідження та облік цих об’єктів.

Проблема полягає в тому, що монументально-декоративного мистецтва радянського періоду немає в реєстрах, тому часто на нього звертають увагу лише після знищення. А того, хто знищив, неможливо притягнути до відповідальності. Так було і зі скульптурою Ернеста Коткова «Дніпрові хвилі», яку знесли торік під час будівельних робіт.

У Дніпрі починають дослідження та облік архітектури, мозаїк, вітражів, рельєфів радянського періоду. Після цього облікову документацію передадуть в область, і якщо там ці об’єкти визнають пам’ятками, їх внесуть до реєстру.

Начальниця управління Надія Лиштва говорить: за законом, ініціатива має йти від громадськості. Лише отримавши клопотання від громадської організації «Культура Медіальна», в управлінні змогли почати роботу.

Якщо якийсь об’єкт внесуть до реєстру пам’яток, його збереження стане обов’язковим для власника. Однак українські закони недосконалі, тому немає гарантії, що цей об’єкт таки буде збережено. Часто власники не несуть покарання за знищення пам’яток культурної спадщини.

«Культурна столиця»

Останнє редагування Середа, 09 грудня 2020 15:45

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.