7°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 79%

Вітер: 9 km/h

USD 28.53   EUR 33.48
Новини 24

У Дніпрі створили найпотужніший в Україні комп’ютер

У конструкторському бюро «Південне» ввели в експлуатацію новий обчислювальний центр Yuzhnoye SC (ВЦ) з найпотужнішим суперкомпютером в Україні. Унікальна система спеціально розроблена для вирішення інженерних і наукових завдань.

Про це повідомляє інформагентство «Мост-Днепр» із посиланням на прес-службу КБ «Південне».

На відкритті центру були присутні керівники підприємств – стратегічних партнерів «Південного» і представники всіх учасників проекту – MTI, «Hewlett Packard Enterprise», APC, ANSYS тощо.

Високопродуктивна система складається із сотні серверів і близько чотирьох тисяч обчислювальних ядер на процесорах новітньої архітектури. Загальна ємність оперативної пам’яті – близько 18 терабайт, для швидкого зберігання даних є сховище на 200 терабайт. Пікова продуктивність суперкомп'ютера становить 300 трильйонів операцій на секунду.

Доступ до таких обчислювальних ресурсів дасть фахівцям КБ «Південне» можливість із недоступною раніше швидкістю проробляти сотні технічних рішень і впроваджувати найбільш оптимальні та ефективні, розширить можливості для втілення нових, нестандартних ідей.

Реалізувати проект вдалося завдяки міжнародним комерційним контрактам КБ «Південне», без залучення коштів держбюджету. «Впровадження суперкомп’ютера – стратегічна інвестиція КБ «Південне» не тільки в свою виробничу базу, а й у зміцнення науково-технічного потенціалу України», – йдеться в повідомленні.

Останнє редагування П'ятниця, 21 грудня 2018 11:47

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.