12°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 31%

Вітер: 16 km/h

USD 28.08   EUR 33.38
Новини 24

У Дніпрі звільнили офіціантку, яка відмовилася говорити українською

У Дніпрі офіціантка відмовилася розмовляти з клієнтом українською мовою. Більш того, вона заявила, що «Дніпро – російське місто». Скандальне відео опублікували в Facebook, повідомляє 49000.com.ua.

Дніпрянка зайшла в кафе і замовила каву, а до напою попросила тістечко. Замовлення озвучила українською мовою. У відповідь бариста заявила: «Я не знаю, что такое «тістечко» і «Днепр русский город был всегда». Зрештою співробітницю звільнили.

При цьому власниця закладу вважає, що клієнтка не зовсім права: «Я не на стороні клієнтки. Вважаю, що людина може говорити російською. Можливо, потрібно було почати розмову українською, але, якщо вона її не знає, то навіщо мову поносити і принижувати нашу Україну. Тому ми будемо шукати україномовних офіціантів та барист, і потім будемо починати свою роботу».

Зазначається, що бариста порушив закон, який передбачає, що працівники сфери послуг зобов’язані спілкуватися з клієнтом українською, тільки якщо він не попросить обслуговувати іншою мовою. Але, як каже адвокат В’ячеслав Шестіріков, першого разу штрафувати кав’ярню не будуть. Якщо зафіксують другий випадок, то закладу загрожує штраф – від 5100 до 6800 гривень.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.