13°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 65%

Вітер: 11 km/h

USD 28.48   EUR 33.73
Новини 24

У Кам’янському надають допомогу людям похилого віку

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана, нагадують у міській раді.

Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, люди у віці від 60 до 74 років вважаються літніми, від 75 до 90 років – старими, старші за 90 років належать до довгожителів.

Зміна вікової структури населення супроводжується підвищенням  захворюваності, збільшенням питомої ваги хронічних патологічних процесів. За дослідженнями Українського інституту геронтології, 80% літніх людей мають від 6 до 9 захворювань.  

Як повідомила головний лікар міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Тетяна Мухарська, станом на 1 вересня у Кам’янському  проживає 68537 осіб похилого віку, що становить близько 29% від усього населення міста. Серед захворюваності осіб старше 60 років перше місце займають захворювання системи кровообігу – 20%, на другому місці – захворювання органів дихання – 18,1%; третє місце – опорно-руховий апарат – 10,2 %.

Медичну допомогу людям похилого віку в Центрах первинної медико-санітарної допомоги забезпечують сімейні лікарі. Координує роботу міський позаштатний геріатр. Враховуючи особливості й потреби людей похилого віку, сімейні лікарі організовують для них стаціонари вдома з проведенням обстежень, консультацій спеціалістів. Це дає змогу провести курс лікування похилій людині, не змінюючи звичні для неї умови побуту, зменшує навантаження на членів її родини.

Медична допомога літнім також надається у всіх лікувальних закладах, реабілітаційних установах відповідного типу. Вона включає всі види відновного лікування у стаціонарних, амбулаторних і санаторно-курортних умовах, диспансерне спостереження, профілактичні заходи, а також протезування та ортезування. Стаціонарну допомогу пільгові категорії громадян можуть отримати в міській лікарні №5. У міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту працюють кабінети з лікувальної фізкультури, фізіотерапії та лікувального масажу, де надається необхідна реабілітаційна допомога.

Сьогодні у Кам’янському триває реалізація урядової програми «Доступні ліки» задля більш ефективного забезпечення населення, зокрема багатьох людей похилого віку, ліками від серцево-судинних захворювань, астми та цукрового діабету ІІ типу.

Фахівці зазначають, що профілактика хвороб протягом усього життя є запорукою повноцінного життя в старості. Відмовитись від ризикованих форм поведінки в цілях зміцнення здоров’я майже ніколи не буває пізно. Наприклад, для людини, яка кидає курити у віці від 60 до 75 років, ризик передчасної смерті знижується наполовину. Проявів гіпертонічної хвороби та судинних катастроф можливо уникнути, відмовившись від вживання міцних алкогольних напоїв, пива. Помірна регулярна фізична активність сприяє покращенню якості життя, попереджає старечі переломи кісток.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.