12°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 33%

Вітер: 7 km/h

USD 27.43   EUR 29.63
Новини 24

У Кам’янському надають правову, соціальну та психологічну допомогу безпритульним

Кам’янський Центр комплексного обслуговування бездомних осіб постійно проводить роботу, спрямовану на виявлення та ведення обліку безпритульних, надання їм ночівлі та побутових послуг, а також забезпечення соціальними послугами громадян, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі. Про це повідомили в міській раді.

За 9 місяців минулого року трьома відділеннями комунального закладу соціального захисту «Центр комплексного обслуговування бездомних осіб» було проведено різнопланову роботу.

Відділення обліку бездомних осіб обслугувало 193 особи, з яких 122 – взято на облік. Більшість даних громадян – 72 особи – люди працездатного віку, 30 –похилого віку, 19 – інваліди. На кінець звітного періоду перебуває на обліку149 осіб.

Відділення соціальної адаптації звільнених осіб надало первинну юридичну консультацію 15 звільненим особам. 9-ти допомогли відновити паспорт громадянина України, 8 звільнених завдяки патронажу відділення отримали змогу працевлаштуватися.

70-ти отримувачам соціальних послуг за юридичною адресою Центру було зареєстроване місце проживання. Юридичну допомогу для відновлення паспорта отримали 47 громадян, відновили паспорти 10-ти особам. Завдяки цьому 28 осіб змогли оформити інвалідність і отримати державну соціальну допомогу, а 44 – змогли працевлаштуватися.

Бригада соціального патрулювання у складі працівників Центру протягом даного періоду здійснила 76 рейдів, під час яких виявлено та взято на облік у заклад 54 бездомних і 30 – направлено на проживання до відділення нічного перебування.

Протягом 9 місяців 2019 року до відділення нічного перебування звернулося 267 осіб. Усі вони отримали ліжко-місце, разове харчування, одяг та взуття, могли скористатися основними побутовими послугами, безпечно зберігати свої речі та документи.

На медичне обстеження  були направлені 104 отримувачі соціальних послуг, 39 з яких пройшли стаціонарне лікування, а семеро – продовжують лікуватись.

Фахівці Центру здійснили соціальний супровід 7-ми осіб щодо проходження медичної комісії для встановлення та підтвердження групи інвалідності, 10 отримувачів соціальних послуг були поміщені до геріатричних пансіонатів Дніпропетровської області.

Допомогу у працевлаштуванні отримало 24 особи. 15 особам без громадянства надано соціальну допомогу та проведено роботу з підготовки документів для звернення до Кам’янського місцевого центру вторинної правової допомоги.

Усі клієнти Центру проходять кваліфіковану допомогу психологів, відвідують лекції та інформаційно-просвітницькі заходи на різні теми. Усе це допомагає людям швидше адаптуватися у соціумі, бути більш обізнаними на тему своїх прав та обов’язків.

На період складних погодних умов та зниження температури повітря  відкрито  та обладнано пункт обігріву Центру по вулиці Біломорській для безпритульних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які не мають місця проживання  та звертаються до закладу. Користувачам пункту обігріву надають першу медичну допомогу, вони можуть отримати одяг, скористатися душовими, обслужитися у перукарів.

Як зазначили фахівці Центру, здебільшого усі отримувачі соціальних послуг, що звертаються до них, в минулому потерпали насамперед від економічного насильства, через перебування на вулиці стикалися з фізичним та психологічним насильством і потребують кваліфікованої допомоги та елементарної моральної підтримки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.