20°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 71%

Вітер: 13 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

У Кам’янському обговорили проблему сортування сміття

25 лютого в колегіумі №16 відбувся «круглий стіл» на тему «Формування екологічної компетенції – прогресивний крок у становленні нової свідомості людини». Про це повідомили в департаменті з гуманітарних питань міської ради.

До участі у «круглому столі», окрім педагогічних працівників та учнів закладів освіти, долучилися заступник директора департаменту екології та природних ресурсів міської ради Володимир Кремінь, директор  громадської організації «Голос Природи» Євген Колішевський, доктор геолого-мінералогічних наук, професор кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДДТУ Дмитро Пікареня, кандидат технічних наук, доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДДТУ Наталія Непошивайленко, виконавчий директор ТОВ «Чисте місто Дніпродзержинськ», викладачі Кам’янського енергетичного технікуму.

У 2017 році у восьми закладах загальної середньої освіти міста стартував інноваційний проєкт щодо впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів.

Під час зустрічі учасники представили власний шлях впровадження проєкту, поділилися результатами проведеної аналітичної та інформаційно-просвітницької роботи. Завдяки онлайн-спілкуванню з представниками громадських організацій Новограда-Волинського та селища Верховина учасники мали змогу ознайомитися з досвідом сортування твердих побутових відходів в інших містах України.

Далі учні та педагоги спільно обговорили проблеми, з якими зіткнулися під час роботи над проєктом. Серед основних виділили: байдужість суспільства до питань сортування сміття, відсутність у місті баків для сортування сміття та інформації про організації, що займаються переробкою твердих побутових відходів.

Учасники «круглого столу» домовилися провести в квітні акцію з виготовлення в школах міста екоторбинок та продовжити інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед мешканців міста щодо зменшення кількості побутових відходів через відмову від поліетиленових пакетів.

Цікавими були пропозиції: запропонувати пофарбувати у різний колір сміттєві баки на подвір’ях житлових районів для розділення твердих побутових відходів; створити дорожню карту міста щодо локацій прийому вторинної сировини; провести міську акцію з формування екологічної свідомості «Почни з себе!».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.