3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 97%

Вітер: 13 km/h

USD 28.58   EUR 33.93
Новини 24

Ситуацію щодо ДП «Бар’єр» та колишнього ПХЗ обговорили в Кам’янському

20 жовтня на робочій нараді під головуванням Кам’янського міського голови Андрія Білоусова обговорювався процес втілення проєкту «Зменшення ризику, контроль радіоактивного забруднення і вдосконалення системи моніторингу навколишнього середовища на території ПХЗ», який на даний момент реалізується коштом Євросоюзу.

Проєкт передбачає будівництво контрольованих зон (огорожі), облаштування майданчика для складування відходів, рекультивацію радіаційно забруднених будівель №103 і №104.

У нараді взяли участь перший заступник міського голови Олександр Чернишов, виконувач обов’язків директора ДП «Бар’єр», керівництво департаменту екології та природних ресурсів міської ради.

«Проблема дезактивації радіоактивних відходів колишнього ПХЗ стосується не тільки жителів Кам’янського, а й усієї країни. Ми неодноразово на рівні перших осіб держави порушували питання необхідності в повному обсязі фінансувати державні програми, спрямовані на реабілітацію забруднених територій. Сьогодні ми вдячні нашим європейським партнерам за фінансування проєкту і вирішення екологічних проблем міста», – сказав міський голова Андрій Білоусов.

Учасники заслухали доповідь експерта і керівника першого проєкту Юрія Ткаченка, який розповів про поточну ситуацію, результати моніторингу та заплановані заходи. Наразі роботи тривають. Основна мета – локально визначити забруднені ділянки і вивести їх на рівень безпечної промислової зони з подальшим використанням.

Міський голова доручив департаменту екології підготувати пакет листів до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради з проханням передбачити фінансування цієї програми в держбюджеті на 2021 рік.

Останнє редагування Середа, 21 жовтня 2020 15:36

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.