-15°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 83%

Вітер: 9 km/h

USD 28.38   EUR 34.28
Новини 24

У Кам’янському оприлюднили статистику ВІЛ/СНІДу

1 грудня у світі відзначається День боротьби зі СНІДом, заснований 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Проблема поширення ВІЛ-інфекції протягом 30 років залишається актуальною для світової співдружності. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Станом на 30 листопада 2018 року у Кам’янському в кабінеті «Довіра» на диспансерному обліку перебуває 976 ВІЛ-позитивних, серед яких 360– хворих на СНІД, 26 – з поєднаною патологією: ВІЛ і туберкульоз. Дорослих хворих, які отримують антиретровірусну терапію, – 471. Дітей до 18 років на обліку перебуває 42, з них 16 – із підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції. У трьох дітей діагностовано стадію СНІД. Антиретровірусну терапію отримує 15 дітей.

За 11 місяців 2018 року в місті зареєстровано 131 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 72 випадках встановлено статевий шлях передачі; у 43 випадках – парентеральний, обумовлений споживанням наркотиків; вертикальний шлях (від матері до дитини під час вагітності та пологів) – у 16 випадках.

Фахівці міського центру здоров’я та медицини спорту зазначають, що на сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тож головною зброєю у боротьбі з поширенням вірусу є запобігання новим випадкам інфікування.

Спеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним у Кам’янському надається у кабінеті «Довіра» Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 за адресою: вул. Сергія Слісаренка, 3. Кожен мешканець має змогу пройти безкоштовне консультування та тестування на ВІЛ.

Джерело: Кам’янська міська рада

Останнє редагування П'ятниця, 30 листопада 2018 13:37

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.