9°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 63%

Вітер: 14 km/h

USD 27.93   EUR 33.78
Новини 24

У Кам’янському покажуть «Білого птаха з чорною ознакою»

8  травня Музей історії міста Кам’янського пропонує шанувальникам українського кіно перегляд одного з найкращих українських радянських фільмів – драми Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою», знятої у 1970 році на Київській кіностудії імені Довженка.

Для свого часу це було незвичайне кіно. Автори фільму ризикнули заговорити про драматичні події нещодавнього минулого – боротьбу за утвердження соціалізму на західноукраїнських землях перед Другою світовою війною і одразу після неї. І вперше на екран, попри всі ознаки ідеологічно витриманого компартійного фільму (інакше його б зовсім не було), виведено образ вояка УПА та ще й з його антиімперською  прокламацією: «Це мої гори, я тут газда. І мені вирішувати, кому в цих горах жити».

У центрі подій фільму, що розгортаються протягом 1937–1947 рр. на Буковині, в Карпатах, у гуцульському селищі на річці Черемош на кордоні з Румунією, – трагічна історія родини селянина-бідняка. Сини Дзвонарів розділені не тільки коханням до однієї дівчини, а й розтерзані поміж державами і ідеологіями, бо влада в їх рідному селі тільки упродовж цих років змінювалася чотири рази.

Фльм, знятий у жанрі поетичного українського кіно, тогочасні зарубіжні критики порівнювали з майстерно виписаною фрескою. Фільм зітканий з історичної правди і творчої фантазії, проникнутий любов’ю і болем до українців, які на рідній землі були позбавлені щасливого життя.

«Білий птах з чорною ознакою» створений класиками українського кіно. Задум фільму належав геніальному актору і режисеру Івану Миколайчуку, який прагнув розповісти про роз’ятрену драму свого краю, про трагедію свого народу. У фільмі він зіграв одну з головних ролей, був композитором і автором сценарію разом з Юрієм Іллєнком. Цей фільм, шедевр національного  кінематографу, став  стартовим у кінобіографії оператора Вілена Калюти, в майбутньому лауреата  премії «Оскар» у 1995 році, президента Гільдії кінооператорів України.«Білий птах» відкрив також для українського кінематографу актора Богдана Ступку.

«Час не владний над справжнім мистецькими шедеврами. Історія сім’ї Дзвонарів хвилює сучасного глядача не тільки високим мистецьким рівнем, а й проблематикою. Доля  розділених родин є актуальною і в наші дні», – наголошують у музеї.

Перегляд фільму розпочнеться об 11.00 годині. Квитки – в касі музею. Вартість квитка 10,00 грн. для учнів, 20,00 грн. для дорослих.

Останнє редагування Середа, 05 травня 2021 09:31

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.