9°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 85%

Вітер: 20 km/h

USD 24.62   EUR 27.23
Новини 24

У Кам’янському пройде ХІ Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні»

17–24 травня 2019 року в  Кам’янському відбудеться ХІ Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні». Про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації.

До участі у фестивалі запрошуються професійні театри будь-якої форми власності, які здійснили постановку класичної п’єси або інсценізацію класичного літературного твору.

Ідея фестивалю, розробка його концепції, цілей і завдань належала художньому керівникові театру Сергію Чулкову і завідувачу літературної частини Людмилі Костенко. Вперше фестиваль, у якому взяли участь театри із Дніпропетровська, Кривого Рогу, Запоріжжя, пройшов у 1993 році. Вже 1995 року захід набув статусу всеукраїнського, а з 1999 – став міжнародним.

На відміну від багатьох інших фестивалів, «Класика сьогодні» з самого початку має конкурсний характер. Міжнародне журі, до складу якого входять провідні театрознавці, режисери, актори, визначає кращі виставу, режисуру, головні жіночу та чоловічу ролі, жіночу та чоловічу ролі другого плану, молодих актрису і актора фестивалю. Після показу учасники вистави (за їх бажанням) зустрічаються з членами журі, їх творча робота отримує професійну оцінку. У рамках фестивалю відбуваються конференції, семінари, майстер-класи, виставки, здійснюються інші творчі проекти.

Переможцям у номінаціях вручаються дипломи, цінні подарунки та статуетка – символ фестивалю, створена відомим кам’янським скульптором Гарніком Хачатряном.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.