Parse error in downloaded data
USD 27.18   EUR 32.93
Новини 24

У Кам’янському пройде Тиждень донора крові

Щосекунди в світі у людей з різних причин виникає потреба в переливанні донорської крові. Донор – це не посада  і не фах. Це той, хто з доброї волі, за покликом душі дає свою кров людям, які потребують допомоги.

В Україні створена єдина державна система донорства, яка забезпечує ретельний медичний огляд донорів і гарантує повну нешкідливість кроводавань. Усі донори безкоштовно обстежуються на гемотрансмісивні інфекції, гепатит В і С, сифіліс та ВІЛ/СНІД.

У Кам’янському діє структурний підрозділ Дніпропетровської обласної станція переливання крові. Тут працює центр плазмаферезу, на базі  якого проводиться заготівля донорської плазми сучасним ефективним методом автоматичного та мануального плазмаферезу, який передбачає одержання від донора тільки плазми, власні клітини крові при цьому повертаються. За останній рік методом плазмаферезу було одержано 30% від всієї заготовленої плазми.

Щороку структурний підрозділ приймає близько 5 тисяч донорів, з яких більше 300 набули статусу «Почесного донора України» (безкоштовне здавання крові чи плазми у кількості не менше 40 разів) і троє мають  звання  «Заслужений донор України» (здавання не менше 100 разів).

За 5 місяців 2021 року прийнято більше 2000 донорів. До лав донорів  постійно вливаються молоді кадри – студенти, військовослужбовці. Торік 15% від загальноприйнятої кількості донорів прийшли на кровоздачу вперше в житті.

З нагоди Всесвітнього Дня донора, для активізації та пропаганди донорства крові та її компонентів, залучення молоді до вступу в ряди донорів оголошено Тиждень донора крові. Акція проводитиметься із 7 по 14 червня (крім суботи та неділі) на базі міського структурного підрозділу за адресою: м. Кам’янське, вул. Інститутська, 6.

До участі запрошуються всі охочі, довідки за телефоном: 068 687 80 92.

Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.