13°C

Кам’янське

Зливи

Вологість: 65%

Вітер: 24 km/h

USD 28.13   EUR 33.88
Новини 24

У Кам’янському розпочнеться весняна призовна кампанія

Кам’янський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (проспект Аношкіна, 3а) інформує, що відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2021 року №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році», найближчим часом в Україні розпочнеться весінній призов громадян на строкову військову службу.

Весіння призовна кампанія триватиме з 1 квітня до 30 червня цього року. Із 1 березня розпочались підготовчі заходи до неї.

Зазначається, що призову підлягають громадяни України (чоловічої статі) віком від 18 до 27 років (включно). Тому усі, хто підлягає призову на строкову військову службу та не має законних підстав для відстрочки, мають прибути до призовної дільниці за адресою: м. Кам’янське, проспект Аношкіна, 3а у встановлений час з документами, що зазначені у повістці.

Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу у відповідності до чинного законодавства України, зобов’язані прибути до Кам’янського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній міський військовий комісаріат), за адресою: проспект Аношкіна, 3а до 10 квітня 2021 року та мати при собі документи, що посвідчують особу.

Відповідно до вимог законодавства України, не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:

- у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;

- у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;

- у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;

- у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;

- в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову відповідно до законодавства покладається на міську призовну комісію.

Зокрема, з метою зняття суспільної напруги та попередження поширення неправдивої інформації наголошується, що відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744, призвані до Збройних Сил України та інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення Операції об’єднаних сил.

Разом з тим, у центрі комплектування нагадали про відповідальність призовника.

1. Ст. 335. Кримінального кодексу України

«…Ухилення від призову на строкову військову службу… — карається обмеженням волі на строк до 3-х років».

2. Ст. 210. Кодексу України про адміністративні порушення

«…Неявка за викликом до військового комісаріату без поважних причин — тягне накладення штрафу в розмірі від 1 до 3-х мінімумів доходів громадян. Те саме діяння, скоєне повторно на протязі року – тягне накладенням штрафу в розмірі від 3-х до 7-ми мінімумів доходів громадян».

3. Ст. 15. Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»

«...у разі коли за будь-яких обставин повістка не надійшла, призовники зобов’язані з’явитись до призовної дільниці у місячний строк з дня оголошення Указу Президента України».

4. Ст. 17. Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»

«…призовники, яким надано відстрочку, зобов’язані щорічно до 1 жовтня надавати у військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку».

Кам’янська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.