1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 93%

Вітер: 11 km/h

USD 28.13   EUR 34.08
Новини 24

У Кам’янському шукають призовників

Фото: https://www.facebook.com/alekseyperekrest

Останнім часом городяни стали повідомляти у соціальних мережах, що в тих чи інших місцях Кам’янського працівники військкомату зупиняють молодих людей. Мешканці вважають, що це якась примусова мобілізація, або й взагалі готуються до найгіршого.

По коментар із цього приводу ми звернулися до заступника обласного військового комісара Дніпровського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергія Полуцигана.

Як повідомив заступник воєнкома, згідно з чинним законодавством в Україні триває призов громадян на строкову військову службу. У призовній кампанії беруть активну участь співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматів). Крім цього, тривають заходи з призову громадян на збори військовозобов’язаних, а також на військову службу за контрактом.

У рамках кампанії проводиться оповіщення громадян з метою їх прибуття до територіального центру для проходження тих чи інших процедур, які стосуються й військового обліку, і безпосередньо призову.

«Тому коли ви бачите, що співробітники територіальних центрів працюють на підприємствах, в установах та організаціях будь-яких форм власності – це проведення заходів з оповіщення працівників про явку до центру. Так само й коли вони зустрічають осіб призовного віку і спілкуються з ними», – зазначив Сергій Полуциган.

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», якщо громадянин протягом 10 діб із початку призову не отримав повістку і щодо нього не прийнято законного рішення про надання відстрочки від призову, він зобов’язаний самостійно прибути для з’ясування всіх питань щодо військового обліку або проходження служби. Тим більше, що військово-облікові документи громадян мають певний термін дії, по закінченні якого необхідно звертатися для проходження медкомісії, визнання ступеня придатності до військової служби, подовження терміну дії документа.

«На жаль, частина людей призовного віку не згадують чи не бажають згадувати про це. Тим самим вони свідомо порушують правила військового обліку і пізніше можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності. Ми намагаємось запобігати цій проблемі, і зараз, під час призовної кампанії, активно ведеться просвітницька, упереджувальна діяльність – щодо роз’яснення громадянам положень закону, рівня і ступеня відповідальності за порушення», – пояснив Сергій Полуциган.

За його словами, молодим людям пропонується тут же на місці з’ясувати, чи перебувають вони в списках осіб, які розшукувані або ухиляються від призову на строкову службу. У разі необхідності їм пропонується транспорт для негайного прибуття в територіальний центр з метою впорядкування питань військового обліку.

«Повістка як засіб виклику чи оповіщення громадянина може бути вручена будь-де, тому тут немає жодних порушень», – зазначив заступник військового комісара.

Останнє редагування Вівторок, 14 травня 2019 15:30

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.