23°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 77%

Вітер: 16 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

У Кам’янському створено сектор з питань колективно-договірного врегулювання та охорони праці

Чи гарантують підприємства міста громадянам право на безпечні та належні умови роботи? Відділ праці та соціально-трудових відносин міськради контролює стан охорони праці в місті та проводить роз’яснювальну  роботу з порушниками, щоб нагадати роботодавцям їхні обов’язки та знизити рівень травматизму на робочих місцях.

Із 1 червня у відділі праці та соціально-трудових відносин міської ради утворено сектор з питань колективно-договірного врегулювання та охорони праці. Завдання спеціалістів – контролювати виконання розділів щодо охорони праці у колективних договорах, а також загальний стан охорони праці на міських підприємствах.

«Охорона праці – як 25-й кадр у кіно. Вона завжди повинна бути присутня в нашій підсвідомості, щоб уникнути каліцтва або неприємних наслідків, які можуть трапитися на виробництві», – каже завідувач сектору з питань колективно-договірного врегулювання та охорони праці Ганна Горбатенко.

Як показує досвід фахівців, близько 80% нещасних випадків на виробництві трапляються через недотримання правил безпеки. Крім цього, й складені на підприємствах колдоговори викликали у працівників сектору чимало зауважень.

«Протягом 2020 року відділом праці та соціально-трудових відносин зареєстровано 36 колективних договорів. Комісією з питань реєстрації колективних договорів надається рекомендація або зауваження. Таким чином надано 112 рекомендацій підприємствам, установам та організаціям міста», – зазначає завідувач сектору.

У результаті проведеного аналізу спеціалістами було складено перелік найтиповіших порушень у колективних договорах. Це, насамперед, невиконання вимог статей 7 та 8 Закону України «Про охорону праці», які передбачають додаткові пільги працівникам при роботі в шкідливих умовах, а також вимог статті 19 «Фінансування охорони праці».

Серед інших частих помилок – невиконання комплексних заходів, які гарантують належну безпеку праці на підприємствах. Та, крім контролю й аналізу, каже завідувач сектору, фахівці займаються й консультативною діяльністю.

«Відділ праці й зокрема сектор продовжуватиме роботу й надалі. Хочемо зауважити, що і малі підприємства, і фізичні особи, і промислові підприємства завжди можуть звернутися за консультацією з питань охорони праці, колективно-договорного врегулювання, Закону України про працю, а також з питань атестації робочих місць», – наголошує Ганна Горбатенко.

Спеціалісти відділу й далі проводитимуть роботу з профілактики нещасних випадків, щоб на підприємствах дотримувалися передбаченого Конституцією України права громадян на безпечні умови праці.

Останнє редагування Середа, 17 червня 2020 15:38

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.