7°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 72%

Вітер: 19 km/h

USD 28.63   EUR 34.08
Новини 24

У Кам’янському створять мережу комунальних аптек

28 жовтня депутати Кам’янської міської ради ухвалили рішення про створення в місті комунального підприємства «Міська аптека» в рамках реалізації комплексної міської програми «Розвиток комунальної аптечної мережі Кам’янського» на 2020-2022 рік».

У Кам’янському багато приватних аптек, власники яких не втрачають нагоди заробити на продажу медикаментів за завищеними цінами. Особливо це відчувають пенсіонери і малозабезпечені жителі міста. Створення мережі комунальних аптек допоможе вирішити цю проблему. Програма фінансуватиметься міським бюджетом. Уже в 2020 році на її реалізацію планується виділити близько 500 тисяч гривень, а в 2021 – понад 6 мільйонів гривень. Ці кошти допоможуть максимально знизити ціни, щоб люди змогли купувати необхідні ліки за доступними цінами, а також дадуть можливість на міському рівні контролювати діяльність аптек і якість сервісу.

«Реформування системи охорони здоров’я кидає нам виклики, пов’язані із забезпеченням городян пільговими медикаментами. З огляду на те, що в приватних аптеках встановлюють великі надбавки, в комунальній мережі аптек буде мінімальна націнка, тільки на утримання штату працівників. На цей рік заплановано створення однієї такої аптеки, для отримання ліцензії, і в наступному році продовжимо відкривати нові філії в лікувальних закладах міста. Наша основна мета – отримати комунальну аптечну філію в кожному лікувальному закладі міста, враховуючи нові амбулаторії, що відкриваються, аби надати людям якісні препарати за доступними цінами», – сказала секретар міської ради Наталія Ктітарова.

Подібну практику успішно застосовують в Києві, Вінниці, Харкові, Маріуполі та ряді інших міст України.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.