2°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 47%

Вітер: 25 km/h

USD 27.93   EUR 33.43
Новини 24

У Кам’янському триває тижневик боротьби з меланомою

З метою профілактики, пропаганди здорового способу життя, зниження захворюваності і смертності від злоякісних новоутворень шкіри серед населення у Кам’янському з 10 по 17 травня проводяться заходи до Всеукраїнського дня меланоми.

Близько 25% усіх злоякісних пухлин складають захворювання шкіри. Вони займають друге місце у структурі онкологічної захворюваності. Рак шкіри виникає переважно на відкритих частинах тіла, понад 70% пухлин розвиваються на обличчі.

У 2018 році в місті зареєстровано 18 випадків захворювання на меланому.

Захворювання розвивається через пігментні клітини шкіри – меланоцити, а також з родимих плям (їх часто називають пігментними невусами). Даному виду онкології притаманний стрімкий розвиток, а на пізніх стадіях – ураження внутрішніх органів. Тому важливо вчасно виявити новоутворення і вибрати правильну тактику лікування, щоб допомогти пацієнту назавжди позбутися хвороби.

Запідозрити хворобу можна, виявивши асиметричну пігментацію. Остаточний діагноз ставлять тільки після проведення біопсії. Новоутворення видаляють за допомогою хірургії, методом висічення. У якості профілактики рекомендується видалити всі пігментні плями з ознаками малігнізації. У жодному разі не можна позбуватися родимок у домашніх умовах.

Для профілактики не рекомендується довго перебувати на сонці і відвідувати солярії, обов’язково користуватися влітку сонячними окулярами. Також потрібно хоча б раз на рік проходити загальний медичний огляд.

Якщо ви помітили на своїй шкірі якісь зміни, звертайтесь по допомогу до сімейного лікаря.

У Кам’янському всі охочі можуть пройти обстеження і отримати консультативну допомогу в онкодиспансерному відділенні Кам’янської міської лікарні №9 за адресою: просп. Аношкіна, 72.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.