7°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 57%

Вітер: 5 km/h

USD 28.53   EUR 31.78
Новини 24

У Кам’янському ухвалено рішення щодо опалення Соцміста та «БАМу»

25 жовтня у Кам’янському відбулася позачергова сесія міської ради. Ключове питання черги денної стосувалося децентралізації системи теплопостачання Південного району, насамперед – Соцміста та «БАМу».

Як зазначив Кам’янський міський голова Андрій Білоусов, цього року міська влада двічі отримувала від АТ «ДніпроАзот» листи з повідомленням, що підприємство більше не буде централізовано опалювати Соцмісто та «БАМ». Це пов’язано з тим, що «ДніпроАзот» перевів усі свої цехи на альтернативні джерела опалення та вже не потребує енергії власної ТЕЦ.

Крім цього, через недостатній рівень оплат населення міські тепломережі заборгували «ДніпроАзоту» вже близько 70 мільйонів гривень. Тож, враховуючи усі ці фактори, підприємство не має економічної змоги опалювати будинки міста.

У рамках програми з децентралізації теплопостачання Кам’янського коштом міського бюджету проведено модернізацію у будинках Соцміста та «БАМу», переведено на електроопалення пільгову категорію населення та виконано проекти для всіх квартир. Енергетики зі свого боку теж провели низку робіт з оновлення мереж, проте вони недостатні для безаварійного проходження опалювального сезону.

За досягнутою домовленістю з «ДТЕК Дніпровські електромережі» місто виділяє з бюджету 14 мільйонів гривень на збільшення потужності мереж: для однокімнатних квартир на 1 додатковий кіловат, двокімнатних – на 1,5 кВт, трикімнатних та більших – на 2 кВт. Зі свого боку, компанія-постачальник енергії приводить електромережі у належний стан та закуповує необхідне обладнання.

«Сьогодні ми ухвалили дане рішення та вже наступного тижня починаємо виділяти фінансування. З початку листопада бригади приступають до робіт із модернізації, які до весни будуть повністю виконані. Також ми просимо «ДніпроАзот» подати опалення ще раз цього сезону. А враховуючи борг у 70 мільйонів, будемо підписувати графіки його погашення», – наголосив Андрій Білоусов.

Як зауважив міський голова, з електроопаленням мешканці платитимуть за тепло у кілька разів менше. Подібним чином планується в найближчі 2–3 роки перевести на індивідуальне опалення і споживачів Дніпровської ТЕЦ.

Останнє редагування П'ятниця, 25 жовтня 2019 16:06

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.