8°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 41%

Вітер: 12 km/h

USD 27.43   EUR 29.63
Новини 24

У Кам’янському відкрилася перша в місті мечеть

Цими вихідними у Кам’янському відбулася визначна подія. 20 жовтня відкрилася перша в історії міста мечеть. У церемонії відкриття релігійного центру мусульман взяли участь міський голова Андрій Білоусов, велика делегація гостей з усієї України, представники релігійних громад та керівництво Духовного управління мусульман «Умма».

Відкриття релігійного центру «Аль-Басір» – знакова подія не тільки для мусульманської громади, але й для міста загалом. Адже наявність православних та католицьких храмів, синагоги, а тепер ще й мечеті свідчить про Кам’янське як про розвинуте та толерантне місто, де мирно співіснують представники різних конфесій та віросповідань.

«Радий, що мусульманській громаді Кам’янського, яка складається з представників різних націй і етносів, вдалося сформувати стійку громаду і відкрити першу в історії міста мечеть. Ми завжди готові підтримувати позитивні процеси, що відбуваються в сфері реалізації релігійних свобод громадян. Ця мечеть сприятиме подальшому розвитку міжрелігійного, міжкультурного діалогу та співпраці, а також допоможе підтримувати і формувати основи добросусідства», – сказав міський голова Андрій Білоусов.

Як розповів імам Кам’янської мечеті «Аль-Басір» Віталій Оверко, наразі мусульманська громада міста нараховує близько 600 людей. Роботи з облаштування духовного центру тривали два роки. 

У мусульманському центрі діятимуть курси арабської мови й культури ісламського світу та недільна школа. У структуру мечеті входить жіноче відділення, бібліотека і різні громадські організації. Тобто створено умови для забезпечення духовних потреб громади, зокрема – проведення урочистих і скорботних подій. Раніше ж на молитви і обговорення своїх питань вірянам доводилося їздити в обласний центр.

Шейх Саїд Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», привітав мусульман Кам’янського з цією визначною подією та висловив надію, що мечеть стане місцем духовного розвитку та проповіді найкращих моральних якостей: братерства, єдності й толерантності.

Останнє редагування Понеділок, 21 жовтня 2019 16:07

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.