2°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 55%

Вітер: 20 km/h

USD 27.93   EUR 33.43
Новини 24

У Кам’янському відкрилася виставка, присвячена українському весіллю

Днями в Музеї історії Кам’янського відкрилася виставка «Українське весілля: не на рік, а на вік».

Виставку присвячено українському весільному обряду жителів Наддніпрянщини, коріння якого сягає глибокої давнини, його трансформаціям у подальші часи та відродженню в умовах незалежної України. Основу її склали матеріали з фондів музею.

«Весільний обряд своїми витоками сягає сивої давнини. Ще на стародавньому Збруцькому ідолі зображена богиня Лада, яка була покровителькою кохання та шлюбу. На теренах нашого краю існує цілий пласт народних вірувань, звичаїв, пісень. Одне з перших свідчень про весільний обряд нашого краю записано ще Гійомом Бопланом у 1635 році», – розповідає директор музею Наталія Буланова.

Загалом тут представлено близько двохсот експонатів. Шанувальників історії зацікавлять тематичні картини, весільні світлини, документи про реєстрацію шлюбу кам’янчан різних років, фрагменти побуту та поштові листівки початку ХХ століття з ілюстраціями життя українського села з колекції Олекси Коваленка, весільна атрибутика різних часів.

Особливу цінність мають представлені на виставці традиційні українські прикраси, національні строї мешканців України різних регіонів з колекції Майї Ернст – колекціонерки та майстрині з реконструкції прикрас, чиє захоплення традиційним одягом передавалося з покоління у покоління.

«Ми дуже хочемо, щоб виставку відвідували молодята, які беруть шлюб. Щоб вони приходили разом зі своїми гостями та знайомилися з тим, як це відбувалося у давнину. І тоді їх шлюб обов’язково буде щасливим», – каже Наталія Буланова.

Останнє редагування Середа, 28 жовтня 2020 15:05

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.