17°C

Кам’янське

Грози

Вологість: 71%

Вітер: 8 km/h

USD 27.74   EUR 33.63
Новини 24

Виставка «Дзвони пам’яті» відкрилася в Кам’янському

Напередодні 35-річчя Чорнобильської трагедії в Музеї історії Кам’янського відкрилася виставка «Дзвони пам’яті». Експозиція створена на основі фото, документів, речей ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – мешканців міста: пожежних, військових, працівників підприємств, мобілізованих військкоматом, в основному хіміків, будівельників, водіїв.

Представлено кінохроніку подій і фотохроніку зони відчуження, матеріали щодо діяльності громадської організації «Союз Чорнобиль України». Звертають увагу відвідувачів на екологічну ситуацію в місті матеріали ПХЗ, на якому перероблявся радіоактивний шлак, привезений з 6-ої домни ДМЗ. Екологічна катастрофа планетарного масштабу символічно зображена на полотнах і в скульптурі Михайла Мігріна.

До пожежних та військових, які першими прийняли на себе ядерний удар 26 квітня 1986 року, вже з 1 травня долучилися мешканці міста. Серед них: пожежні – керівники та інспектори Микола Колодяжний, Володимир Кравченко, Микола Присвітлий, Валерій Козлов, Сергій Федченко; військові – підполковник Петро Жук, підполковник Микола Шевченко, капітан Василь Снєгов, старший лейтенант Михайло Норченко, полковник Микола Іпатко; виробничники – Олександр Попільнюк, Юрій Кузовов; ліквідатори-активісти громадського руху – Олексій Звенигородський, Юрій Головня, Сергій Челак та багато інших.

«Наша пам’ять і шана усім, хто своїм життям і здоров’ям ризикував заради нас під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», – наголошують у музеї.

Виставка діятиме до 12 травня.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах:
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCStVHmqifHPFtolgPR6DAGg 
Facebook: https://www.facebook.com/groups/TPKMIC/ 
Instagram: https://www.instagram.com/trk_mis/?hl=ru%E2%80%8B 
Telegram: https://t.me/trk_mis 

Останнє редагування Понеділок, 12 квітня 2021 09:45

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.