3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 97%

Вітер: 13 km/h

USD 28.63   EUR 33.93
Новини 24

У Кам’янському вийшла книга про видатних тренерів міста

30 жовтня в Україні відзначають День тренера. Напередодні свята у центральній бібліотеці презентували книгу відомого спортивного журналіста Віктора Куленка «Шляхи до тренерських вершин», де зібрані історії легендарних тренерів Кам’янського.

Видання побачило світ за підтримки управління молоді та спорту міської ради у 100 подарункових екземплярах.

Автор книги Віктор Куленко розповідає: за 26 років своєї журналістської діяльності він зібрав чимало різноманітних матеріалів про спортивне життя міста. А за збігом обставин саме у період карантину видався час, щоб все це опрацювати. Журналіст розповів про свій доробок начальнику управління молоді та спорту міської ради Едуарду Коряку й заручився його підтримкою.

«Я почав зв’язуватися з тренерами, багато з яких нині живе в інших містах, збиралися і в Едуарда Миколайовича в кабінеті. Хотів зробити нетривіальний матеріал: не лише про спортивну частину їх життя, а й про індивідуальну: дитинство, юність, армійські роки. Так назбирався матеріал, і вийшла книга», – розповідає автор.

У книгу увійшли розповіді про 27 тренерів родом із Кам’янського, які пов’язані зі спортом міста. Найбільше з них – десять – присвятили своє життя академічному веслуванню, чотири – спортивній гімнастиці, інші – футболу, шашкам тощо.

Начальник управління молоді та спорту зазначив, що йому дуже припав до душі спортивний літопис міста. Каже: сьогоднішня презентація – справжнє здійснення мрії.

«Понад півроку ми з Віктором Куленком працювали над книгою про видатних людей Кам’янського, які віддали життя вихованню спортсменів, що здобули найвищі успіхи на міжнародній арені. Завдяки їм та їхнім вихованцям Кам’янське знають у всьому світі», – наголосив Едуард Коряк.

Також начальник управління висловив подяку міському голові Андрію Білоусову та його заступнику Костянтину Саусю за підтримку спортивної галузі міста.

Один із героїв книги, заслужений тренер України з академічного веслування Борис Маркін, у спорті з 1972 року. Перші 10 років працював у спортклубі «Дзержинка», після чого став тренером при ПХЗ. Каже – пообіцяв, якщо створять відповідні умови, обов’язково тренуватиме у них. Так і сталось.

Згодом Борис Маркін став старшим тренером збірної України, суддею всесоюзної та національної категорії, багато років очолював федерацію з академічного веслування міста.

Видання вже почали розповсюджувати школами та ДЮСШ міста. На цьому авторський колектив не зупинятиметься – Віктор Куленко зазначив, що планує розпочати роботу над книгами про спортивну інфраструктуру міста, здобутки сучасних тренерів та яскраві спортивні події.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.