31°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 36%

Вітер: 9 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

У Кам’янському вшанували пам’ять Володимира Сіренка

7 грудня у музеї історії Кам’янського відбувся вечір пам’яті поета і дисидента Володимира Сіренка «Я – українець».

Володимир Сіренко (1931–2015) як поет, громадянин і просто чесна людина все своє життя захищав українську мову та ідентичність, був непримиренним до ворогів України – як зовнішніх, так і внутрішніх. У день його народження в музеї зібралися люди, яким було що згадати про Володимира Івановича: родичі, друзі, колеги.

У вступному слові директор музею Наталія Буланова наголосила на значенні таких непересічних особистостей, як Володимир Сіренко, для розвитку українського культурного простору.

Друг Володимира Івановича, дисидент Борис Довгалюк поділився з присутніми найтеплішими спогадами про поета, згадав про складнощі життя свідомих українців за часів радянської влади. Споминами про поета поділився його друг Юрій Гасило, а також художник, автор ілюстрацій до деяких збірок Олександр Чегорка.

Вірші Сіренка читали поети Анатолій Вінник, для якого Володимир Іванович завжди був творчим і моральним авторитетом, та Євген Безус.

Особливим став виступ друга Володимира Сіренка, учасника АТО, поета Володимира Фоміча з Дніпра. Він спеціально для цього вечора привіз з собою відео, на якому, перебуваючи у зоні АТО, читає вірші кам’янчанина, надихаючись їх прямолінійно-чесною незламністю.

Також на знак пам’яті та поваги до поета у виконанні етногурту «Калина» та ансамблю «Українська мрія» пролунали українські пісні, які дуже любив Володимир Іванович.

На вечорі були присутні дочки поета. Своєрідним підсумком заходу став виступ Ольги Володимирівни, яка подякувала музею за те, що тут не забувають їхнього батька, влаштовуючи щороку такі вечори.

Останнє редагування Вівторок, 11 грудня 2018 14:37

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.