7°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 88%

Вітер: 24 km/h

USD 28.69   EUR 34.18
Новини 24

У Кам’янському завдяки дрону відвернули масштабну аварію

«ДТЕК Дніпровські електромережі» обстежує лінії електропередач із застосуванням дрона. Обладнаний тепловізором та камерами, він здатний розрізняти стан обладнання і виявити будь-які типи дефектів. З початку року фахівці обстежили з повітря майже 400 кілометрів ліній. Виявили та усунули понад 6640 дефектів, частіше за все не доступних при звичайному огляді.

З урахуванням використання двох камер (відео й інфрачервоне зображення) за польотний день охоплюють від 6 до 7,5 км. У першу чергу за допомогою дрону обстежують лінії середньої (6-10 кВ), а також високої (35-150 кВ) напруги. Фахівці відразу проводять відео- та фотофіксацію дефектів, а також діагностику нагріву контактних з’єднань ліній за допомогою інфрачервоної камери.

Зокрема, у Кам’янському енергетики вчасно виявили небезпечну неполадку на високовольтній лінії 150 кВ при переході через залізничну лінію від електростанції. Виявили дефект одного з елементів опори, який міг призвести до обриву проводу та, як наслідок, – масштабної аварії з відключенням цілого житлового району і зупинкою залізничного сполучення.

Компанія планує продовжувати використовувати дрони для обстеження ліній та масштабувати проєкт на всю Дніпропетровську область.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.