3°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 41%

Вітер: 11 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

Кам’янське зростає у рейтингу прозорості міської влади

Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна», акредитований представник глобального руху «Transparency International», щороку проводить комплексне дослідження прозорості органів місцевого самоврядування за понад 90 індикаторами та складає рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. За останні три роки Кам’янське показало значне зростання показників у всіх сферах оцінювання.

Аналітики вимірюють прозорість муніципалітетів у 13 сферах: інформація про роботу органів місцевого самоврядування, доступ та участь, закупівлі, житлова політика, бюджетний процес, фінансова та матеріальна допомога і гранти, соціальні послуги, кадрові питання, професійна етика та конфлікт інтересів, землекористування та будівельна політика, комунальні підприємства, комунальне майно, освіта. Окремо оцінюється прозорість роботи міських рад у сфері інвестицій та економічного розвитку.

На презентації аналітичного звіту, яка проходила у Кам’янському 5 липня, менеджер програми «Transparent Cities/Прозорі міста» Катерина Цибенко зазначила, що долучившись до програми «Прозорі міста» у 2017 році, Кам’янське у рейтингу прозорості 100 найбільших міст займало 62 місце – 26,5 бали, у 2018 році піднялось до 28 місця та збільшило кількість балів до 47,4 при середньому балі по Україні 40.

15 липня були представлені результати проміжного оцінювання прозорості 100 найбільших міст України. Серед міст, що досягли значного прогресу, відзначили й Кам’янське. До минулорічного результату прозорості додалось 24,95 бали, загальний показник прозорості міста зріс на 52%. За результатами проміжного дослідження оновлених даних у 2019 році Кам’янське має усі шанси посісти 9 місце у рейтингу прозорості 100 найбільших міст України та за шкалою прозорості перейти з «Частково прозорого» до «Переважно прозорого».

Досягнення кращих показників у рейтингу прозорості – це результат роботи усіх виконавчих органів міської ради, спрямованої на забезпечення доступу до публічної інформації, розкриття інформації, необхідної для громадян в зрозумілому для них вигляді, зручності користування сайтом міської ради.

Як зазначила команда програми «Прозорі міста/Transparent Cities», результати є проміжними і служать орієнтиром для міських рад. Традиційно, за підсумками 2019 року буде розрахований черговий рейтинг прозорості, а у міських рад ще є достатньо часу, щоб впровадити нові рекомендації та змінити свою позицію у рейтингу.

Влада Кам’янського ставить собі за мету за підсумками 2019 року потрапити до першої десятки рейтингу прозорості 100 найбільших міст України. Робота у цьому напрямі триває, зазначили в міській раді.

Останнє редагування Середа, 17 липня 2019 11:01

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.