Parse error in downloaded data
USD 27.58   EUR 32.93
Новини 24

У костелі Кам’янського відкрили меморіальну дошку постраждалим за віру

Цієї суботи в Кам’янському римо-католицькому костелі Святого Миколая пройшло урочисте відкриття пам’ятної дошки, присвяченої священникам храму, постраждалим за віру. Саме 10 квітня 1938 року був розстріляний останній настоятель костелу за радянських часів отець Яків Розенбах.

Суботній ранок для священників та вірян розпочався з урочистої меси. 

Під час богослужіння зі словами вдячності та Божого благословення до парафіян звернувся правлячий єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-католицької Церкви Павло Гончарук.

Далі відбулося урочисте відкриття і освячення меморіальної дошки, на якій викарбувані імена постраждалих за віру та переконання.

Серед них – як заслані до Сибіру за часів царату, так і репресовані та розстріляні за радянської доби.

«Сьогодні день, коли загинув мученицькою смертю священник Розенбах, який працював тут. Сьогодні ми збираємося, щоб згадати його та інших священників, які постраждали, – сказав єпископ Павло Гончарук. – Окрім них, постраждали й парафіяни: чимало людей віддали свої життя за те, що вірили в Бога. Ми дякуємо за їхній приклад і просимо Бога, щоб ми теж були вірні так, як вони – любили Бога та ближніх».

В урочистій службі та церемонії відкриття також взяли участь єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло та перший настоятель відродженого католицького храму святого Миколая отець Мартін Янкевич. 

Присутні мали змогу поринути в історію страждань священників Кам’янського римо-католицького костелу Святого Миколая, переглянувши виставу, створену на основі архівних документів і свідчень. Дійство супроводжувалося грою музикантів та співом хору «Canticum Novum».

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах:
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCStVHmqifHPFtolgPR6DAGg 
Facebook: https://www.facebook.com/groups/TPKMIC/ 
Instagram: https://www.instagram.com/trk_mis/?hl=ru%E2%80%8B 
Telegram: https://t.me/trk_mis 

Останнє редагування Понеділок, 12 квітня 2021 14:55

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.